Reklama

Apple wchodzi w polską energetykę. Skusił go zielony prąd

Amerykański gigant postawił na produkcję zielonej energii w naszym kraju – ustaliła „Rzeczpospolita”. Farma solarna w woj. zachodniopomorskim to tylko część większego planu producenta iPhone’ów. Chodzi o 650 MW z OZE.
Apple wchodzi w polską energetykę. Skusił go zielony prąd

Foto: Adobe Stock

Z tego artykułu się dowiesz:

  • Jakie plany ma Apple dotyczące produkcji zielonej energii w Polsce?
  • Jakie umowy i partnerstwa zawarło Apple w ramach swojego projektu OZE w Europie?
  • Jakie znaczenie ma współpraca Apple z izraelską firmą Econergy dla obydwu stron?
Pozostało jeszcze 97% artykułu

O położonej na Równinie Gryfickiej miejsko-wiejskiej gminie Resko, liczącej ledwie nieco ponad 8 tys. mieszkańców, usłyszał właśnie cały świat – to ten region centralnej części Zachodniego Pomorza ma być jednym z kluczowych elementów strategii koncernu Apple. Ta zakłada, że amerykański gigant do 2030 r. całą energię elektryczną, wykorzystywaną przez użytkowników m.in. iPhone’ów i iPadów do ładowania tych sprzętów, zrównoważy zieloną energią. Do realizacji celu posłuży m.in. farma fotowoltaiczna w Resku. Dzięki Apple powstała instalacja o mocy 40 MW, która – jak się dowiedzieliśmy – rozpocznie działalność jeszcze przed końcem roku. Taka ilość energii jest w stanie pokryć zapotrzebowanie około 24 tys. gospodarstw domowych.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama